Usługi kasowania

Kasowanie danych

Usługi dataWIPE.pl zostały opracowana wspólnie z największym na świecie dostawcą oprogramowania do kasowania danych firmą Blancco. Unikalny proces wykonywany jest przy użyciu produktów i narzędzi dostarczonych przez Blancco. Proces kasowania może się odbyć zarówno w siedzibie klienta, jak również w naszym Centrum Utylizacji Danych dataWIPE.pl.

Blancco dostarcza w 100% bezpieczne rozwiązania do usuwania danych firmom każdej wielkości, od małych i średnich przedsiębiorstw po korporacje o globalnym zasięgu. Danych usuniętych przy użyciu oprogramowania Blancco nie da się odzyskać za pomocą żadnej z istniejących współcześnie technik.

Oprogramowanie Blancco posiada największą liczbę certyfikatów i największy kredyt zaufania. W sektorze, w którym bezpieczeństwo i wysoka jakość usług są kwestiami zasadniczymi, Blancco oferuje wyłącznie produkty o najwyższej jakości. Dowodzą tego liczne certyfikaty, m.in. wydany przez polską Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Usunięcia danych ze wszystkich przekazanych nośników danych kończy się przedstawieniem Państwu certyfikatów (elektronicznych lub drukowanych) poświadczających bezpieczne usunięcie danych dla każdego nośnika osobno. Każdy raport posiada bardzo szeroki zakres informacji z czego najważniejsze to:
- data wykonania procesu usuwania danych,
- nr seryjny komputera,
- nr seryjny dysku twardego,
- metoda nadpisu,
- firma wykonująca proces usuwania danych,
- osoba wykonująca proces usuwania danych,
- i wiele innych.

Proces usuwania danych jest automatycznie procesem wewnętrznej klasyfikacji danego produktu. Na raporcie znajdują się uwagi technika odnośnie stanu technicznego danego sprzętu. Każdy nośników lub cały komputer może zostać wykupiony przez naszą spółkę po zakończeniu procesu – dzięki takiej procedurze koszt usuwania danych jest minimalizowany lub też klient zarabia odsprzedając sprzęt komputerowy.

Ściągnij wykaz norm, certyfikatów i specyfikacja techniczna dla rozwiązań Blancco (plik PDF)